خواص ادویه

خواص ادویه

فواید مصرف ادویه ها

افزایش متابولیسم:تخم خردل 

اضافه کردن ادویه به تقویت متابولیسم و سوزاندن چربی کمک می کند یک قاشق چای خوری پودر تخم خردل خالص رامیل کنید بسیار انرژی زا است.

مشکلات گوارشی :زنجبیل 

 قرن هاست که از زنجبیل برای تورم و حالت تهوع استفاده می شود و همچنین خاصیت دفع سموم را هم دارد زنجبیل را به نوشیدنی هایتان اضافه کنید و بعد از هر وعده بخورید.

رفع گاز معده :گشنیز 

گشنیز محرک بسیار خوبی برای آزاد شدن گازهای معده بعد از غذا است ، به سادگی می توانید از گشنیز داخل غذا و چای استفاده کنید ،برای این منظور دقایقی چای را بجوشانید و با عسل مزه دار کنید.

هضم راحت غذا :رازیانه 

این ادویه پرخاصیت بسیارهاضم و منبع مناسبی از فیبر است و گرفتگی های مختلف شکمی را درمان می کند ، برگهای رازیانه را در سالاد و سوپ استفاده کنید.

ادویه ضد درد :ریشه شیرین بیان

شیرین بیان به دلیل خاصیت ضد التهابی درد و التهاب را کاهش می دهد ، اما اگر بیماری قلبی ، دیابت یا فشار خون بالا دارید باید از خوردن آن صرف نظر کنید . 2 بار در روز یک قاشق چای خوری پودر ریشه شیرین بیان را به مدت 10 دقیقه در آب گرم ریخته و بعد میل کنید.

معجزه های درمانی :سیر 

بسیار برای دردهای مفصلی و گرفتگی عضلات مفید است و برای بهبود دردهای عضلانی ناحیه درد را با روغن سیر ماساژ دهید . مصرف روزانه 2 -3 بوته سیر خام از تورم جلوگیری می کند.

ترک اعتیاد :رزماری 

رزماری خاصیت ضد قارچی ، ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد که به عنوان دارو برای جگر محسوب می شود ، رزماری را در غذاها و مرغ و سوپ هم اضافه کنید.

ارتقاء سیستم ایمنی بدن :زردچوبه 

خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و کل سیستم ایمنی بدن را حمایت می کند و سلامتی پوست و قلب را هم به دنبال دارد و همچنین برای حفظ وزن هم مفید است . یک قاشق زردچوبه را داخل شیر گرم بریزید و دو بار در روز بنوشید یا می توانید یک قاشق چای خوری از آن را به سبزیجات و برنج به عنوان چاشنی اضافه کنید.

فلفل سیاه ضد چاقی :

فلفل سیاه خواص زیادی دارد که می توان به خاصیت جلوگیری از چاقی و مشکلات شکمی اشاره کرد ، فلفل سیاه کلسترول را پایین نگه می دارد. فلفل سیاه را می توانید به عنوان طعم دهنده قبل از پخت به غذا یا در حین و یا بعد از آن اضافه کنید.

کاهش چربی های شکمی :دارچین 

دارچین به سطح انسولین خون کمک می کند ، کمی دارچین را با صبحانه می کنید.

دفع سموم  با فلفل قرمز :

معمولاً کبد سموم را دفع می کند و چربی های اضافه را تجزیه می کند. یک لیوان آب گرم با لیمو و مقداری فلفل قرمز را ترکیب و قبل از صبحانه میل کنید تا این چربی ها دفع شوند.

سعی کنید در طول روز این ادویه ها را در رژیم غذایی تان بگنجانید چون فواید بیشماری داشته و درمانگر طبیعی محسوب می شوند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها